Oslo events / Theater

Today

16:00 - 20:00
Musikk av Georges Bizet, Richard Strauss og Richard Wagner
Theater

Musikk av Georges Bizet, Richard Strauss og Richard Wagner

Friday 19:00 (20 October)
Oslo Konserthus, Oslo

20:00 - 00:00
Ex-Yu Rock žurka posle tragikomedije 'Noć Bogova'
Theater

Ex-Yu Rock žurka posle tragikomedije "Noć Bogova"

Friday 21:35 (20 October)
Elvebakken Videregående Skole, Oslo

Bikubekveld: Monologbonanza
Theater

Bikubekveld: Monologbonanza

Friday 23:00 (20 October)
Det Norske Teatret, Oslo

This Weekend Oslo

Fotoreise Visuell historiefortelling med Morten Hvaal i Sarajevo
Theater

Fotoreise Visuell historiefortelling med Morten Hvaal i Sarajevo

Saturday 07:00 (21 October)
Scandinavian Photo AS, Oslo

Barnas kulturhelg: På havets bunn
Theater

Barnas kulturhelg: På havets bunn

Saturday 15:00 (21 October)
Sagene samfunnshus, Oslo

Parallelle univers – i en merket glasskrukke har du satt meg
Theater

Parallelle univers – i en merket glasskrukke har du satt meg

Saturday 17:00 (21 October)
Forandringshuset Grønland, Oslo

Åpningsfest
Theater

Åpningsfest

Saturday 18:00 (21 October)
Samisk Hus Oslo, Oslo

Foredrag: Når arkeologien går til filmen
Theater

Foredrag: Når arkeologien går til filmen

Sunday 13:00 (22 October)
Vikingskipshuset på Bygdøy, Oslo, Norway, Oslo

October

Alan Lucien Øyen om: Tanztheater?
Theater

Alan Lucien Øyen om: Tanztheater?

Tuesday 19:30 (24 October)
Dramatikkens hus, Oslo

Jørgensen/Tjøme Mossige - Doublebill
Theater

Jørgensen/Tjøme Mossige - Doublebill

Wednesday 17:00 (25 October)
Dansens Hus, Oslo, Oslo

Lansering av Jacob Wrens «Polyamorøs kjærlighetssang»
Theater

Lansering av Jacob Wrens «Polyamorøs kjærlighetssang»

Wednesday 19:30 (25 October)
Deichmanske bibliotek, Grünerløkka, Oslo

Åpning av co-work i DV72
Theater

Åpning av co-work i DV72

Thursday 19:00 (26 October)
GIRL CRUSH, Oslo

Workshop for tidligere deltagere på IKYA Grunnkurs
Theater

Workshop for tidligere deltagere på IKYA Grunnkurs

Thursday 19:00 (26 October)
IKYA Studio, Oslo

Hasse Farmen // Kampen Bistro
Theater

Hasse Farmen // Kampen Bistro

Thursday 20:00 (26 October)
Kampen Bistro, Oslo

Meeting / Antony Hamilton & Alisdair Macindoe (AU)
Theater

Meeting / Antony Hamilton & Alisdair Macindoe (AU)

Saturday 18:00 (28 October)
Dansens Hus, Oslo, Oslo

Boklansering av '1000 dagar'
Theater

Boklansering av "1000 dagar"

Monday 19:00 (30 October)
Ugla, Oslo

November

POING-festivalen 2017
Theater

POING-festivalen 2017

Sunday 13:00 (05 November)
Henie Onstad Kunstsenter, Oslo

Pulverheksa i Nydalen 8.-14.nov
Theater

Pulverheksa i Nydalen 8.-14.nov

Wednesday 13:00 (08 November)
Riksteatret, Oslo

Salonghistorier i Fredrikstad
Theater

Salonghistorier i Fredrikstad

Wednesday 19:00 (08 November)
NRK Kultur, Oslo

Carte Blanche - While they are floating
Theater

Carte Blanche - While they are floating

Thursday 19:00 (09 November)
Dansens Hus, Oslo, Oslo

Barneteater: Velkommen til bords, Rufus Roff
Theater

Barneteater: Velkommen til bords, Rufus Roff

Saturday 12:00 (11 November)
Deichmanske bibliotek, Nydalen, Oslo

KbJ Seminar: Norway (Nov 11)
Theater

KbJ Seminar: Norway (Nov 11)

Saturday 12:00 (11 November)
Sangrok Norge, Oslo

Nela H. Kornetová (cz/no): Mine
Theater

Nela H. Kornetová (cz/no): Mine

Wednesday 19:00 (15 November)
Black Box teater, Oslo

SLAM! Åpen mic og konkurranse
Theater

SLAM! Åpen mic og konkurranse

Wednesday 20:00 (15 November)
Nordic Black Theatre & Cafeteatret, Oslo

Grading med DaVinci Resolve
Theater

Grading med DaVinci Resolve

Saturday 10:00 (18 November)
Scandinavian Photo AS, Oslo

Familielørdag: Antboy
Theater

Familielørdag: Antboy

Saturday 12:00 (18 November)
Deichmanske bibliotek, Nydalen, Oslo

Oslo Tango presenterer Ariadna Naveira og Fernando Sanchez
Theater

Oslo Tango presenterer Ariadna Naveira og Fernando Sanchez

Friday 18:00 (24 November)
Oslo Tango, Oslo

Grønlandsūtraen på Hovedscenen – kun én kveld!
Theater

Grønlandsūtraen på Hovedscenen – kun én kveld!

Friday 21:15 (24 November)
Nationaltheatret, Oslo

Workshop med Hofesh Shechter
Theater

Workshop med Hofesh Shechter

Saturday 11:00 (25 November)
Dansens Hus, Oslo, Oslo

U-DUB av Tore Vagn Lid
Theater

U-DUB av Tore Vagn Lid

Saturday 19:00 (25 November)
Kunsthøgskolen i Oslo, Oslo

Morosamt med jula
Theater

Morosamt med jula

Sunday 18:00 (26 November)
Edderkoppen Scene, Oslo

SceSam-verksted: Claire de Wangen
Theater

SceSam-verksted: Claire de Wangen

Monday 10:00 (27 November)
Sentralen, Oslo

Showbox: Goodbye Kitty - Rebekka/Huy
Theater

Showbox: Goodbye Kitty - Rebekka/Huy

Tuesday 14:30 (28 November)
Black Box teater, Oslo

Symposium: Skuespiller på spill
Theater

Symposium: Skuespiller på spill

Wednesday 16:00 (29 November)
Det Norske Teatret, Oslo

December

Sinsenfist fister julen inn!
Theater

Sinsenfist fister julen inn!

Friday 19:00 (01 December)
Pokalen, Oslo

Christmas Queens - Oslo
Theater

Christmas Queens - Oslo

Sunday 19:00 (03 December)
Rockefeller / John DEE / Sentrum Scene, Oslo

February 2018

Natur&Foto-dagen
Theater

Natur&Foto-dagen

Sunday 11:00 (04 February)
Oslo Konserthus, Oslo

March 2018

Helgekurs; Latino Dance (Oslo)
Theater

Helgekurs; Latino Dance (Oslo)

Friday 19:00 (16 March)
Salsademika Oslo, Oslo

THE BOOK OF MORMON med Katta Målungdom
Theater

THE BOOK OF MORMON med Katta Målungdom

Thursday 20:00 (22 March)
Det Norske Teatret, Oslo